Ughu! Oficialu – bedančių mūsų šeimoje neliko. Mažyliui 10 mėn ir jau lenda pirmasis dantukas (aplenkė brolį, nes tam išdygo beveik metukų laiko). Netrukus dantukus valysime jau visa šeima. Tiesą pasakius, iš mamų dažnai girdžiu, kad jos dantų vaikams nevalo (2-3 metai) arba leidžia valytis patiems. Mano žiniomis, dantukus reikia valyti vos jiems pasirodžius ir valyti turi ne vaikai, o tėvai bent iki pirmos klasės. Todėl man pasirodė labai keista, kad tėveliai visiškai nevalo vaikučiams dantukų. Tai svarbu ne tik dėl dantų problemų prevencijos, bet ir dėl teisingų įpročių formavimo. Šiek tiek paskaitinėjus radau statistiką, kuri mane dar labiau nuliūdino. :/

  • Pasirodo, tik apie 50 % mokyklinio amžiaus vaikų dantis reguliariai valo du kartus per dieną;
  • Vos 15-20 % vaikų neturi jokių dantų problemų ir jų nekankina kariesas;
  • Net 60 % tėvų vaikams dantis pradeda valyti tik nuo 2 metų;
  • 52 % berniukų ir 48 proc. mergaičių iki 3 m. amžiaus jau serga ankstyvuoju dantų ėduonimi;
  • 94 % 6 m. vaikų jau yra diagnozuotas kariesas;
  • 84-100 % 12 m. ir vyresnių vaikų taip pat turi šią ligą;
  • Tuo tarpu Skandinavijos šalyse net 63 % 12 m. vaikų neturi nė vieno ėduonies pažeisto danties. (ELTA)

Pasirodo, vaikus reikia vesti ne tik į žaidimų kambarius ar zoologijos sodus, bet ir pas odontologus! 🙂 Kiek esu skaičiusi, pas odontologą rekomenduojama apsilankyti vos atsiradus pirmiesiems dantukams ir atlikti bent porą vizitų į metus, pirmas būtinai turėtų būti kol dar nieko neskauda, kad vaikas susipažintų su aplinka, kabinetu, specialistu.

Vyresnėlį sūnų į odontologijos kliniką vedėme jau sulaukus dviejų metukų. Vis norėjau nuvesti anksčiau, bet žinot kaip būna… neprisiruošiau. Tačiau mums sekėsi visai neblogai, apie mūsų apsilankymą galite paskaityti čia.

Odontologijos klinikoje išgirdome rekomendaciją – naudoti dantų pastą su fluoru, kuris didina dantų emalio atsparumą ir padeda dantukus išlaikyti sveikus. Pirmoji mūsų dantų pasta buvo be fluoro, tačiau labai rekomenduota vaistinėje. Kadangi išgirstos rekomendacijos buvo skirtingos, teko domėtis papildomai. Pasirodo, yra egzistuojanti nuomonė, kad vaikiškos dantų pastos turėtų būti be fluoro, mat jis kenksmingas mažylio organizmui, tačiau neigiamą poveikį galėtų sukelti tik labai dideli fluoro kiekiai, o mažos dozės, kurių yra mažame dantų pastos žirnelyje, jokio neigiamo poveikio padaryti tikrai negali. Fluoro vengti reikėtų tiems žmonėms, kurie gyvena vietovėse, kur fluoro kiekis iš čiaupo tekančiame geriamajame vandenyje kelis kartus viršija normas.

Taigi, įsigijome naują dantų pastą atsižvelgiant į odontologės rekomendacijas. Nudžiugau pamačiusi, kad ekologiškų prekių parduotuvėje taip pat galima rasti vaikiškos dantų pastos su fluoru. Mūsų pasirinkimas – NATURA HOUSE dantų pasta „RED FRUITS“, su fluoridu. Analizuojant sudėtį, džiaugiuosi toliau: be SLS/SLES; PEG, PPG, parafino, parabenų, silikono. Pagaminta iš natūralių žaliavų (98,5%), gelinės konsistencijos, skirta 0-6 metų vaikams (pagalvojau, kad nušausiu du zuikius, nes ji bus tinkama abiems mūsų mažyliams). Sudėtyje esantys alavijų ekstraktai, ksilitolis padeda užtikrinti dantų apsaugą nuo ėduonies, stiprinti dantis ir dantenas. Dėka unikalios formulės pasta dantukų valymo metu gali šiek tiek raminti ir suteikti palengvėjimo bei komforto jausmą burnoje, net ir skausmingo dantukų dygimo metu – didelis pliusas, nes dar abiems dygsta dantukai – mažyliui pirmieji, o vyresnėliui krūminiai. Man patiko, kad ji ne tik puikios sudėties, bet „skani“ (kvapas ir skonis – raudonųjų vaisių), todėl Lukas noriai leidžia valyti dantukus. Visada labai džiaugiuosi suradusi produktus, kurie tinka man ir patinka vaikučiams. Labai rekomenduoju išbandyti.  Šią dantų pastą galima įsigyti čia.

Share: